Twitter Facebook Watch Raidio Mhacha Menu

Menu ×

23 Jun 2015

10432964_667553073328235_5085380210894082115_nClár imeachtaí an tsamhraidh:

Dé Luain 6 Iúil – Dé hAoine 10 Iúil Campa Mhacha
Dé Sathairn 25 Iúil 10am Siúlóid na Saoirse in Ó Méith Mara
Dé hAoine 31 Iúil 10am Turas eachtraíochta do dhéagóirí
Dé Domhnaigh 2 Lúnasa 7pm Siúlóid Lúnasa ar Shliabh Fuait
Dé Luain 3 Lúnasa 12.30pm Picnic Teaghlaigh ag Eamhain Mhacha le Cleamairí Ard Mhacha
Dé hAoine 7 Lúnasa 8.30am Turas lae go Reachrainn
Dé hAoine 21 Lúnasa 10am Turas teaghlaigh go Feirm Spraoi & galf craiceáilte
Dé Sathairn 5 Meán Fómhair 10am Dianchúrsa Líofa
Dé Céadaoin 9 Meán Fómhair 7pm Oíche Chláraithe do na ranganna Gaeilge
Dé Céadaoin 16 Meán Fómhair 7pm Ranganna Gaeilge
Dé hAoine 18 Meán Fómhair Oíche Chultúir

Eolas no le háirithint a dhéanamh, sean@cairdeteo.com 028 3751 5229

 

Siúlóid an tsamhraidhSummer programme of activities

Monday 6 July – Frinday 10 July Campa Mhacha
Saturday 25 July 10am Walk and FIBI commemoration in Omeath
Friday 31 July 10am Daytrip to Craigavon Watersports for teenagers (Irish medium secondary students and former bunscoil)
Sunday 2 August 7pm Lughnasa walk on Carrickatuke
Monday 3 August 12.30pm Family Picnic at Navan Fort with Armagh Rhymers
Friday 7 August 8.30am Day trip to Rathlin Island
Friday 21 August 10am Family trip to fun farm and crazy golf
Saturday 5 September 10am Líofa Intensive Irish language course
Wednesday 9 September 7pm Registration night for Irish language classes in St Catherine’s
Wednesday 16 September 7pm Irish classes begin in St Catherine’s
Friday 18 September Culture night

Eolas ó sean@cairdeteo.com 028 3751 5229

 

Siúil agus FIBI ar Shliabh Feá-page-001